Tepelná čerpadla

Naše firma nabízí dva typy tepelných čerpadel:

1) vysokoteplotní čerpadlo DAIKIN altherma, toto čerpadlo je určeno pro starší domky, které mají ustřední topení. Jelikož čerpadlo je schopno ohřívat vodu až na 80oC je možné jej použít i při typech domků, které mají radiatory tedy ústřední topení. Pořizovací cena je vyšší než u nízkoteplotního čerpadla. Na tepelné čerpadlo Daikin Altherma jde připojit solarní panely na ohřev teplé vody. Více informací můžete načerpat v prospektu DAIKIN ALTHERMA VYSOKOTEPLOTNÍ 2017.
2) nízkoteplotní čerpadlo DAIKIN altherma, toto čerpadlo je určeno pro novostavby, kde je možné vytápět domek podlahovým topením. Vystupní teplota vody může být až 55oC. Čerpadlo jde taky kombinovat se solárními kolektory, které se Vám postarají o ohřev teplé vody po celý rok. Více informací můžete načerpat v prospektu DAIKIN ALTHERMA NÍZKOKOTEPLOTNÍ 2017.

Pokud mate nejaké dotazy, rádi Vám je zodpovíme. Rádi Vám tento unikátní systém představíme i prakticky v chodu na realizacích, které jsme již zrealizovali.
im-vytapeniTepelná čerpadla se v současné době stávají nejvyhledávanějším zařízením k vytápění prostor a ohřevu vody. Je to zejména proto, že dokážou tepelnou energii ze vzduchu přeměnit přímo v teplo, čímž spotřebitel získá nezávislost na omezených zdrojích fosilních paliv a rostoucích cenách (např. za uhlí, plyn atp.). Vzduch je komoditou, kterou lze mít celý život bezplatně k dispozici.

Komfort a ekologie je u tepelného čerpadla prioritní stejně jako jistota pro budoucnost a energetická účinnost. Tepelné čerpadlo totiž vytápí domy energií získanou ze vzduchu a tím šetří náklady. A to bez přímých emisí CO2, stavebních úprav na domě nebo v zahradě, tiše a bez zápachu. Navíc jsou investiční náklady na tepelné čerpadlo ve srovnání s olejovým nebo peletovým zařízení zřetelně nižší.

Pro provoz čerpadla je potřeba pouze malý podíl proudu, kterým se vyrobí mnohanásobek topné energie. Z 1 kW elektrické energie tak lze získat 3 až 5 kW tepla z venkovního vzduchu zdarma. Je to tedy investice, která se skutečně vyplatí. I když je venku -20 °C, poskytuje čerpadlo příjemné teplo v celém vytápěním objektu. Naopak v horkých letních dnech může být čerpadlo použito i k chlazení vzduchu.

Pro novostavby doporučujeme nízkoteplotní tepelné čerpadlo „vzduch – voda“ zn. ALTHERMA (výrobce DAIKIN), které lze využít jak pro podlahové vytápění, tak i pro radiátory. Lze jím ohřívat také užitkovou vodu.

Pro starší domy, kde není podlahové vytápění a jsou ještě litinové radiátory, doporučujeme vysokoteplotní čerpadlo „vzduch – voda“ (také zn. ALTHERMA, výrobce DAIKIN). I jím lze ohřívat užitkovou vodu.

Rozdíl mezi oběma systémy je v teplotě vody, která se k vytápění ohřívá, což je patrné již z názvu. Vhodné řešení pro Váš dům můžete s námi konzultovat, rádi Vám poradíme. Připravíme Vám také projekt vhodného systému vytápění tepelným čerpadlem, spočítáme tepelné ztráty a zahájíme spolupráci s vodo-topenářskou firmou, se kterou provedeme odbornou montáž vybraného tepelného čerpadla. Provádíme záruční i pozáruční servis.